ЦСКА се развихри срещу Хасково

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
19:56, 17 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:91

ЦСКАОтборът на ЦСКА разгроми с 6-2 новака в „Б“ група Хасково на „Българска армия“ в първа среща от 1/16-финалите за Купата на България.

Още в 6-ата минута Венци Василев с глава откри резултата след центриране на Марсиньо от корнер. Двамата бяха замесени и в следващия гол, паднал в 23-ата минута. Тогава Василев беше съборен в наказателното поле, Таско Тасков даде дузпа, а Марсиньо я реализира за 2:0. Всичко в мача свърши още в 30-ата минута. Тогава бившият вратар на Левски Ивайло Василев изрита нескопосано топката в тялото на Григор Долапчиев и за тарана не беше трудно да я вкара в мрежата от 2-3 метра.

След почивката „червените“ продължиха да атакуват, но показаха и някои слабости в защита. Още в 49-ата минута Емил Гъргоров намери перфектно Марсиньо и бразилецът без проблем направи 4:0. Хасковлии стигнаха до първия си гол десет минути по-късно. Новото попълнение Жереми Фо-Поре нескопосано изчисти топката на крака на Владислав Узунов и футболистът на гостите с точен шут намали на 1:4.

Радостта на хасковлии обаче беше кратка. Новата звезда на ЦСКА Мамади Сидибе отбеляза и първия си гол за отбора. Това стана в 60-ата минута. След центриране в наказателното поле Джаксън Менди чукна топката към Сидибе, малиецът изпревари защитник на Хасково и от няколко метра вкара първия си гол за отбора.

Гостите отбелязаха още едно попадение в следващата атака. Тогава влезлият като резерва Димитър Алексов открадна топката от Валентин Илиев и с хубав удар вкара за 2:5. Крайният резултат беше оформен от Ивайло Чочев в 86-ата минута. Тогава с мощен удар отдясно в наказателното поле той не остави шанс на Василев за 6:2. Хасковлии можеха да направят загубата си още малко по-почетна, но треснаха гредата в самия край.