Левски сложи край на мъката на „Герена“ с разгром над Пирин

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
19:21, 18 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:148

Антонио Вутов

След повече от четири месеца пауза отборът на Левски най-накрая записа победа на „Георги Аспарухов“, след като се наложи с 4-0 над Пирин Гоце Делчев в първи мач от 1/16-финалите за Купата на България.

„Сините“ поведоха в 25-ата минута, след като Антонио Вутов направи чудесно двойно подаване с Владимир Гаджев, след което с точен удар от десетина метра откри резултата.

В 42-ата Димитър Макриев падна в наказателното поле след сблъсък с Димитър Пиргов и съдията Георги Димитров посочи бялата точка. Гари Родригес стреля технично и удвои преднината на домакините.

В 73-ата минута Ларсен Туре центрира отлично към Димитър Макриев, който стреля с глава. Топката срещна едната греда, разходи се по голлинията и удари и другата, след което Илиян Йорданов успя да я добута във вратата за класическото 3-0.

Малко преди края друг младок – Борислав Цонев, също се отчете с гол, след като се разписа на празна врата след отлично подаване на Нуно Пинто, който проби по левия фланг.