Литекс вкара пет на Спартак Варна

Публикувано в: Футбол България
19:57, 18 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:72

ЛитексОтборът на Литекс подпечата мястото си на осминафиналите за Купата на България, след като смачка с 5-1 тима на Спартак Варна на Градския стадион в Ловеч в първи мач от 1/16-финалите.

Домакините откриха резултата в 28-ата минута, след като юношеският национал Кирил Десподов центрира отдясно, нападателят Миро Манолов укроти топката и подаде към Пепи Златинов, който с плътен шут даде аванс на своя тим.

В 39-ата Златинов намери в коридор Никола Колев, който хладнокръвно покачи преднината на „оранжевите“. В края на първата част Десподов стреля към вратата на варненци, Банков изби, но топката попада в Александър Цветков, който направи резултата 3:0.

Секунди след началото на второто полувреме Петър Златинов се разписа за втори път след красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. В 60-ата минута Манолов бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и технично вкара за 5-0. В 77-ата Ганчев се възползва от центриране от десния фланг и реализира почетното попадение за варненци.