Атлетико и Порто бият в група G.на Шампионската лига

Публикувано в: Избрано, Испания, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:11, 19 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:49

Атлетико

Отборът на Атлетико Мадрид даде заявка за осминафинал в Шампионската лига, след като стартира с победа с 3-1 срещу Зенит в група G.

Резултатът на „Висенте Калдерон“ бе открит едва в 40-ата минута. Коке центрира от корнер и защитникът Миранда с прекрасен удар с глава матира стража на руснаците. Десетина минути след почивката руснаците стигнаха до равенство след гол на Хълк, който стреля страхотно от дистанция и не остави шанс на Куртоа.

В 64-ата „дюшекчиите“ си върнаха предимството след попадение на Арда Туран, който се оказа най-съобразителен след разбъркване пред вратата на гостите. В 80-ата минута влезлият като резерва Лео Баптистао оформи крайното 3-1.

В другия мач от групата Порто се наложи с 1-0 при визитата си на Аустрия Виена. Гостите поведоха в 55-ата минута, в която Данило центрира топката в наказателното поле на домакините и Лучо Гонсалес с хубав изстрел намери мрежата на Линднер. Само 120 секунди по-късно австрийците можеха да изравнят, но Марко Станкович нацели гредата.