Наполи удари 10 от Борусия, Арсенал взе своето на “Велодром”

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Италия, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:08, 19 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:56

Гонсало Игуаин

Отборът на Наполи спечели дербито на група Ф на Шампионската лига, след като се наложи с 2-1 над финалиста от миналата година Борусия Дортмунд на своя “Сан Сиро”.

Домакините започнаха по-активно мача, но удар на Инсине в 13-ата минута мина на сантиметри от целта, а малко след това Суботич блокира откъсващия се сам срещу вратаря Игуаин. В 26-ата минута Левандовски се озова очи в очи срещу Пепе Рейна, но не съумя да го преодолее. Три по-късно “небесносините” откриха резултата, след като Игуаин засече с глава отлично центриране на Сунига.

Веднага след попадението наставникът на гостите Юрген Клоп бе изгонен от рефера, след като се нахвърли на четвъртия съдия, който не позволи на Суботич да влезе в игра преди изпълнението на корнер, след който падна гола за италианците. Проблемите за “жълто-черните” не свършиха до тук, след като Хумелс получи контузия в края на полувремето и бе заменен от Обамеянг, а в добавеното време вратарят Вайденфелер получи директен червен картон за игра с ръка извън пеналта.

В средата на втората част Лоренцо Инсине удвои аванса на домакините след страхотен гол, дошъл след шут от свободен удар. В 70-ата минута Обамеянг можеше да намали пасива на Борусия, но улучи гредата зад Рейна. Малко преди края гостите стигнаха до попадение, след като Сунига си отбеляза автогол.

В другия мач от групата Арсенал се наложи с 2-1 при визитата си на Марсилия. Тио Уолкът даде аванс на гостите в 65-ата минута, а Аарън Рамзи реши всичко на “Велодром”, удвоявайки преднината на “топчиите” в 84-ата. В добавеното време Джордан Аю намали за домакините с гол от дузпа.