Феноменален старт за Лудогорец в Лига Европа!!!

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Лудогорец, Футбол България, Футбол Свят, Холандия
22:23, 19 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:73

Лудогорец

Отборът на Лудогорец започна по най-добрия начин участието си в Лига Европа, след като надигра холандския гранд ПСВ Айндховен с 2-0 на неговия „Филипс Стейдиъм“ в среща от първия кръг на група Б. Головете за шампионите реализираха Роман Безяк и Върджил Мисиджан след почивката.

Още във втората минута българите бяха близо до откриване на резултата, след като Мисиджан центрира от левия фланг, вратарят Зут изби кълбото, но то попадна в Марселиньо. Бразилецът, обаче, стреля неточно от 12 метра. В 17-ата минута Влади Стоянов боксира лошо топката при изпълнение на фаул и тя попадна в Бакали, който шутира отдалеч, но Барт изчисти пред голлинията. В 39-ата Брума бе забравен при центриране от корнер, но ударът му с глава мина на сантиметри от левия стълб. Малко преди почивката Депай пробва фалцов изстрел, но Стоянов изби.

Пет минути след почивката Ешпиньо изведе Дани Абало отдясно и испанецът стреля от малък ъгъл, но вратарят на домакините спаси. След час игра „зелените“ успяха да поведат, след като Марселиньо даде извеждащ пас към Мисиджан, но стражът Зут излезе извън пеналта, за да пресече топката. След неговото изчистване кълбото се озова в Безяк, който с едно докосване и прекрасен шут с десния крак от 40 метра намери мрежата на холандците – 1-0.

В 64-ата минута Матавж стреля много опасно с глава, но покрай страничната греда. Десет по-късно Марселиньо пробва шут от границата на пеналта, топката рикошира в защитник на ПСВ и отиде вляво към Мисиджан. Холандецът стреля технично, но улучи страничния стълб, след което кълбото се озова отново в него и този път Фура бе точен от малък ъгъл – 2-0. В 86-ата минута Мишо Александров можеше да вкара красив гол с изненадващ изстрел от много труден ъгъл, но Зут внимаваше и изби.

С този успех Лудогорец поведе в класирането, след като има три точки, а ПСВ е с нула. В другия сблъсък Черноморец Одеса изненада Динамо Загреб и спечели с 2-1 като гост. Домакините поведоха в края на първата част с попадение на Фернандес, но гостите направиха пълен обрат след почивката след голове на Антонов (62) и Джа Джедже (65). В следващия кръг българите приемат Динамо, а украинците са домакини на гранда от Айндховен.

ПСВ: Зоет, Брума, Ариас, Вилемс (44 Йоргенсен), Хендрикс, Махер, Хилемарк (77 Схаарс), Тойвонен, Матавж, Бакали (61 Парк), Депай

ЛУДОГОРЕЦ: Вл.Стоянов, Шоко, Мантула, Барт, Кайсара, Ешпиньо, Дяков, Абало (75 Александров), Марселиньо, Мисиджан (89 Ив.Стоянов), Безяк (80 Златински)