Левски Бол победи националния отбор на България до 23 години

15:31, 20 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:208

Bulgaria volley 23

Мъжкият отбор на Левски Бол (София) победи националния отбор на България за младежи до 23 години с 4:1 (21:16, 22:20, 21:16, 18:21, 21:15) в приятелска среща, играна в столичната зала Христо Ботев.

По-опитните волейболисти на Сините надиграха младите Лъвове на Драган Иванов по всички елементи, с изключение на непредизвиканите грешки. Топреализатор на срещата стана Симеон Александров с 19 точки за победителите. Диагоналът Смилен Мляков, който игра само в първите четири гейма, добави 14 точки. Най-резултатни сред националите бяха Жани Желязков с 16 и Венцислав Рагин с 14 точки.

За съжаление, след като Розалин Пенчев и Красимир Георгиев не участваха и в двете контроли с Левски, поради здравословен проблем в този мач за Трикольорите не игра и Бранимир Грозданов.

“Имаше тактически указания, с които не успяхме да се справим”, заяви националният селекционер Драган Иванов пред BGvolleyball.com. “Надявам се играта ни да се подобри в следващите контроли, но въпреки загубата не мога да се оплача от представянето на момчетата. Този мач беше много полезен за нас, тъй като показа слабостите на отбора, върху които трябва да работим.”

Националният тим до 23 години се готви за предстоящото Световно първенство в тази възрастова категория, докато за мъжете на Левски този спаринг бе част от подготовката за новия сезон в Суперлигата.

Източник: Bgvolleyball.com