Литва на финал на ЕвроБаскет след силна трета четвърт

Публикувано в: Баскетбол, Европа
20:42, 20 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:58

Линас КлейзаОтборът на Литва е първият финалист на Европейското първенство по баскетбол в Словения, след като надделя със 77-62 над тима на Хърватия в Любляна.

Срещата бе равностойна единствено през първото полувреме, което завърши с аванс от три точки в полза на балтийците – 40-37. С много силна трета четвърт момчетата на Йонас Казлаускас решиха всичко, пвоеждайки с 16 пункта преди последните 10 минути. В тях хърватите нямаха сили за чудо и Литва достигна до финала след 77-62.

Йонас Мачиулис бе най-резултатен за победителите с 23 точки, а още 22 добави Линас Клейза, който хвана и 11 борби за дабъл-дабъл. Мантас Калнетис приключи с 18 пункта.

За Хърватия единственият на ниво бе Боян Богданович, който завърши срещата с 15 точки.

Във финала Литва ще очаква победителя от сблъсъка между Франция и Испания.