Тотнъм с лесен успех над Тромсьо, Иса и Шериф изпуснаха Анжи

Публикувано в: Англия, Лига Европа, Русия, Футбол Свят
01:26, 20 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:96

Джърмейн Дефоу вкара два гола за Тотнъм

Отборът на Тотнъм започна успешно участието си в група К на Лига Европа, след като в първия си мач не срещна никакви проблеми и победи с 3:0 норвежкия Тромсьо на своя „Уайт Харт Лейн“.

Резултатът бе открит в 21-а минута, когато Джърмейн Дефоу се възползва от пас на Ерик Ламела и вкара топката във вратата на скандинавците за 1-0. Осем по-късно Дефоу уби интригата в двубоя с втория си гол. След отлична комбинация на домакините Люис Холтби изведе в добра позиция нападателя, който без проблеми реализира за 2:0. В 86-а минута влезлият като резерва Кристиан Ериксен оформи крайното 3:0 с прекрасен далечен шут.

В другия мач от групата Шериф Тираспол и Анжи Махачкала завършиха при нулево равенство.

За молдовския гранд през второто полувреме игра българският нападател Исмаил Иса. Бившият футболист на Левски и Литекс започна мача на резервната скамейка, но влезе в игра на почивката на мястото на Жулиам. В 89-а минута българинът имаше добра голова възможност, но ударът му бе блокиран.

След първия кръг Тотнъм оглави класирането с 3 точки, Шериф и Анжи имат по 1, а Тромсьо е без актив. В следващите мачове Тромсьо посреща Шериф, а Анжи е домакин на Тотнъм.