Украйна излъга Италия и се класира за Мондиал 2014

Публикувано в: Баскетбол, Европа
18:08, 20 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:45

Юджийн ДжетърОтборът на Украйна се класира за Мондиал 2014, след като се наложи с 66-58 над тима на Италия в мач за разпределение на местата от пето до осмо от Европейското първенство по баскетбол в Словения.

„Адзурите“ започнаха по-добре мача и след първата четвърт имаха аванс от четири точки – 17-13. Във втората част момчетата на Майк Фратело направиха обрат и се оттеглиха в съблекалните с преднина от един пункт – 35-34. След почивката украинците запазиха водачеството си и след силна последна четвърт стигнаха до победата с 66-58.

Натурализираният американец Юджийн Джитър бе най-резултатен за Украйна с 20 точки, 4 борби и 4 асистенции. Олександр Мишула и Максим Пустозвонов добавиха по 8 точки всеки, а Вячеслав Кравцов се отчете с 6 точки, 6 борби и цели 6 чадъра.

Пиетро Арадори вкара 15 точки и овладя 9 борби за „Скуадра адзура“, Луиджи Датоме приключи с 11 точки, а Алесандро Джентиле вкара 10.

Утре Украйна ще спори със Словения за петото място в крайното класиране, а Италия и Сърбия ще влезнат в битка за седмата позиция, която ще класира един от двата тима за Мондиал 2014.