Хърватия – Литва е вторият полуфинал на ЕвроБаскет

Публикувано в: Баскетбол, Европа
02:48, 20 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:38

ХърватияОтборите на Хърватия и Литва ще спорят във втория полуфинал на Европейското първенство по баскетбол, след като днес записаха победи в четвъртфиналните си мачове в Любляна.

Хърватия се наложи с 84-72 над Украйна, след като изигра много силна втора част. На почивката „шахматистите“ имаха преднина от цели 16 точки – 51-35, която се оказа достатъчна за успеха. Крунислав Симон бе над всички за победителите с 23 точки, а още 14 добави Боян Богданович. За украинците Юджийн Джетър наниза 19.

В късния мач Литва изигра страхотна последна част, с която спечели с резултат 81-77 срещу тима на Италия. Мантас Калниетис и Реналдас Сейбутис бяха най-силни за балтийците, като първия завърши със 17 точки, 7 борби и 5 асистенции, а вторият имаше 17, 6 и 2 от същите показатели. За „адзурите“ 22 точки отбеляза Марко Белинели, а с 15 приключи Алесандро Джентиле.

Утре от 18:45 часа Литва и Хърватия излизат в първия полуфинал на ЕвроБаскет, а в 22:00 ще се срещнат Испания и Франция.