„Светците“ нанесоха първа загуба на Ливърпул, Евертън остава непобеден

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:27, 21 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:51

Саутхемптън победи Ливърпул като гостОтборът на Ливърпул допусна първа загуба в Премиършип от началото на сезона, след като малко изненадващо падна с 0-1 на „Анфийлд“ от коравия тим на Саутхемптън в мач от петия кръг.

Единственото попадение в мача отбеляза централният защитник на гостите Деян Ловрен в 53-ата минута, когато се измъкна от защитата на домакините и прати топката в мрежата на Миньоле след изпълнение на корнер. Домакините показаха доста безидейна игра като капитана Стивън Джерард се отчете с два опасни удара от фаул, но те бяха спасени от стража на „светците“.

Евертън продължи с доброто си представяне, след като се наложи с 3-2 при визитата си на Уест Хем. „Чуковете“ повеждаха на два пъти в резултата с голове на Морисън (31) и Ноубъл от дузпа (76), но Бейнс успяваше да изравни с попадения в 62-ата и 83-ата минута. 120 секунди след това Лукаку донесе трите точки на „карамелите“, възползвайки се от подаване на Миралас.

Уест Бромич постигна първа победа за сезона, надделявайки с 3-0 като домакин на Съндърланд. Попаденията за УБА бяха дело на Сесеньон през първата част и Риджуел и Амалфитанов след почивката.

Другата изненада днес бе поднесена от новака Хъл, който се наложи с 3-2 при визитата си на Нюкасъл. Реми вкара два гола за домакините през първата част (10 и 44), но Брейди (26) и Ел Мохамади (48) изравняваха за „тигрите“. Алуко шокира „свраките“ в 76-ата минута, носейки втори успех на своя тим.