Франция детронира Испания след невероятен обрат

Публикувано в: Баскетбол, Европа, Избрано
09:44, 21 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:52

Тони Паркър изригна срещу Испания

Франция най-накрая се реваншира за поредицата от загуби от Испания. Петлите детронираха действащия шампион на Европа Испания, като го отстрани на полуфинал на Евробаскет 2013 в уникален мач с продължение. Двубоят завърши при резултат 75-72, а Тони Паркър вкара 32 точки за успеха, съобщава bgbasket.com.

Срещата започна равностойно, но след няколко минути игра испанците успяха да поведат с 18-14. Последва ново изравняване за 18-18, но до почивката иберийците поеха контрола на мача и на почивката се оттеглиха с комфортна преднина от 14 точки. Това обаче не отказа Паркър и компания, които успяха да се доближат отново на 3 точки – 46-43 преди началото на последната четвърт.

В началото на четвъртия период Испания отново натрупа самочувствие и дръпна с 58-51. Пиетрус и Батум обаче върнаха интригата, като направиха 61-59. До края на мача играта вървеше кош за кош, а Серхио Родригес в края с кош и фаул вкара мача в оувъртайм. През продължението французите контролираха играта и успяха да нанесат тежкия удар на домакина на следващото световно първенство.

Антоан Дио добави 10 точки, Борис Диав завърши с 8 за успеха.

За Испания Марк Гасол завърши с 19 точки, а Руди Фернандес – със 17, включително няколко забивки. Родригес вкара 11 точки.