Преобразен ПСВ смачка Аякс за четвърт час

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Холандия
19:32, 22 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:71

Йетро Вилемс вкара един от головете за ПСВ

Отборът на ПСВ Айндховен отговори по най-добрия начин на критиците си след загубата с 0-2 от Лудогорец, след като смачка шампиона Аякс с 4-0 на „Филипс Стейдиъм“ в дербито на седмия кръг на Ередивизие.

Резултатът остана непроменен до почивката, след което за четвърт час момчетата на Филип Коку довършиха съперника си с четири безответни гола. В 53-ата минута Тим Матавж даде аванс на домакините, а осем по-късно Йетро Вилемс удвои. В 64-ата младият швед Оскар Хилемарк направи разликата класическа, възползвайки се от асистенция на Парк Джи-Сун. Четири минути след това самият южнокореец оформи разгромната загуба на Аякс.

В други мачове от днес Фейенорд надви Утрехт с минималното 1-0 като домакин, а НАК Бреда записа класически успех с 3-0 на собствен терен срещу АЗ Алкмаар.

След тази победа ПСВ се изкачи на първо място в класирането с 15 точки, изпреварвайки Зволе, който е с 13, Аякс е едва седми с 11.