Реал Мадрид разгроми Хетафе на „Бернабеу“

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
22:41, 22 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:60

Реал Мадрид разби ХетафеОтборът на Реал Мадрид не изостана от битката за титлата в Испания, след като разгроми с 4-1 тима на Хетафе на „Сантяго Бернабеу“ в мач от петия кръг на Примера дивисион.

Двубоят започна доста сензационно, след като още в петата минута Анхел Лафита даде аванс на гостите след грешка в защитата на „белия балет“ и рикошет в Пепе. В 19-ата Моя изби опасен изстрел на Роналдо, но Пепе довкара топката в мрежата, възстановявайки равенството. В 33-ата минута Кристиано стреля от фаул и реферът Давид Фернандес Борбалан отсъди дузпа за игра с ръка на футболист от стената на Хетафе. Роналдо шутира точно от бялата точка и даде аванс на „кралския“ клуб.

В 59-ата минута Иско получи топката от Роналдо при изпълнение на фаул и с великолепен шут не остави шансове на Моя. В третата минута на добавеното време Кристиано вкара красив гол с пета след асистенция на Сами Кедира и „белите“ записаха  нова убедителна победа след успеха с 6:1 срещу Галатасарай в Шампионската лига.

Реал Мадрид вече е трети в класирането с 13 точки – на 2 зад лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Хетафе се намира на 14-а позиция с четири пункта.

По-рано днес се изиграха още две срещи от кръга, но в тях голове не паднаха и мачовете Бетис – Гранада и Селта – Вияреал приключиха при 0-0.