Рома е новият господар на Вечния град

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:05, 22 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:66

Рома победи Лацио с 2-0

Отборът на Рома спечели голямото дерби на Рим, след като надделя с 2-0 над Лацио на „Олимпико“ в суперсблъсъка на четвъртия кръг на Серия А.

Първото полувреме на двубоя бе равностойно, но не предложи много интересни моменти на феновете. Край на скуката в италианската столица сложи Франческо Тоти в 63-ата минута. „Принцът на Рим“ разигра късо един корнер, след което центрира много технично към задната греда, където Федерико Балцарети с хубаво воле не остави шанс на Маркети – 1-0.

Малко след това Даниеле Де Роси също можеше да се разпише, но стражът на символичните гости спаси. В 81-ата минута „орлите“ останаха с 10 души, след като резервата Андреа Диас получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващ се съперник. В последните секунди домакините получиха дузпа за нарушение на Ледесма срещу Адем Ляич. Именно сърбинът застана зад кълбото и с прецизен удар преодоля Маркети – 2-0.

Така Рома сложи край на черна серия и постигна първа победа в градското дерби от месец март 2011 година, когато за последно Тоти и компания успяха да спечелят с 2:0. След този успех „вълците“ излязоха начело в класирането с пълен актив от 12 точки, докато Лацио остава седми с шест пункта.