ПСЖ изпусна Монако на „Парк де Пренс“

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:48, 23 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:55

ПСЖОтборите на ПСЖ и Монако завършиха наравно 1-1 в супердербито на шестия кръг на френската Лига 1, играно на „Парк де Пренс“ в Париж.

Домакините излязоха напред още в петата минута, след като Максуел центрира от лявото крило и Златан Ибрахимович засече топката. В 20-ата минута португалският халф Жоао Моутиньо подаде прострелно към Радамел Фалкао и колумбиецът не пропусна да се разпише за 1-1.

До края на полувремето шампионите диктуваха събитията на терена, а Ибра пропиля няколко добри възможности за гол. След почивката ПСЖ продължи да владее инициативата, но до сериозни опасности пред Ромеро не се стигаше. Едва в края на мача Кавани на два пъти можеше да донесе успеха на парижани, но пропусна.

След това реми Монако остана начело в класирането с 14 точки, а момчетата на Лоран Блан са втори с 12 пункта.