Барселона и Атлетико нямат спирка в Примера

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
01:15, 25 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:59

Неймар и Меси

Отборите на Барселона и Атлетико Мадрид продължават с победния си рейд в испанската Примера дивисион, след като тази вечер записаха домакински победи в междинния шести кръг.

Барселона се разправи безкомпромисно с Реал Сосиедад, надвивайко с 4:1 на „Камп Ноу“. Още в 5-та минута Неймар реализира първия си гол за каталунците, след като се възползва от грешка в отбраната на гостите. Три по-късно Лионел Меси вкара дежурния си гол, след като Неймар напредна отдясно по атаката и центрира в наказателното поле, където аржентинецът засече кълбото с глава.

В 23-та минута резултата вече бе 3:0. Елегантно изпълнение на Меси с пета бе отразено от стража на Реал Сосиедад, топката отново отиде в аржентинеца, който от два метра удари напречна греда. Антоан Гризман обаче подари топката на Серхи Бускетс, който успя да се разпише с бомбен шут от двайсетина метра. В 63-ата Иманол Агирече се пребори с Пике за една топката в наказателното поле, след което намери Алберто де ла Бея, който от три метра вкара за 1-3. Точка на спора сложи Марк Бартра, който в 76-та минута оползотвори центриране на Меси и с пета вкара за 4-1.

Атлетико Мадрид имаше далеч по-труден мач, но все пак надигра с 2-1 тима на Осасуна на „Висенте Калдерон“. И трите гола в мача паднаха до почивката. Диего Коща даде аванс от две попадения на „дюшекчиите“, след като се разписа в 18-ата и 25-ата минута след асистенции Хуанфран и Коке. Малко преди края на първото полувреме Ориол Риера намали пасива на отбора от Памплона, възползвайки се от подаване на Пунял.

След тези победи Барса и Атлетико са на първите две места с по 18 точки, като каталунците имат по-добра голова разлика.

В другите два мача от Примера днес Малага надви с 2-0 у дома тима на Алмерия, а Леванте и Ваядолид приключиха при 1-1.