Дортмунд и Леверкузен продължават напред за Купата

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
00:50, 25 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:40

Пиер-Емерик Обамеянг

Отборът на Борусия Дортмунд се класира трудно за осминафиналите на Купата на Германия, след като се наложи с 2-0 след продължения като гост на втородивизионния Мюнхен 1860.

Баварците успяха да запазят нулевото равенство през редовното време, но в края на първото продължение допуснаха гол. Щал извърши нарушение срещу Левандовски в наказателното поле и получи директен червен картон. Пиер-Емерик Обамеянг не сбърка при удара си от бялата точка и даде преднина на „жълто-черните“. 120 секунди след старта на второто продължение Борусия реши мача, след като Хенрих Мхитарян получи отличен пас от десния фланг, финтира вратаря на домакините, а след това премина и през бранител, за да отбележи за крайното 2-0.

Леверкузен също се класира за следващата фаза след успех с 2-0 при визитата си на Билефелд. Головете за „аспирините“ паднаха след почивката. Хьон-Мин Сон откри резултата в 62-ата минута, а малко преди края Сидни Сам удвои.

Пройзен Мюнстер – Аугсбург 0-3

Вийденбрюк – Зандхаузен 1-3

Волфсбург – Аален 2-0

Хамбургер – Гройтер Фюрт 1-0

Майнц 05 – Кьолн 0-1

Хофенхайм – Енерги 3-0 след продължения