Кубан и Попето с домакинска победа, Зенит и Спартак без грешка

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
20:26, 25 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:46

КубанОтборът на Кубан сложи край на серията си от три мача без победа в руския елит, след като надделя с 3-1 при домакинството си на Терек в мач от 10-ия кръг. Българският национал Ивелин Попов записа цял двубой за „жълто-зелените“.

Гостите изненадващо поведоха още след втората минута, а автор на ранния гол бе Маурисио. Само четири по-късно Бучур възстанови статуквото, а в края на първата част Балде донесе пълен обрат на тима от Краснодар. В 66-ата минута защитникът Шандао сложи точка на спора с трето попадение за Кубан.

По-рано днес борещите се за титлата Зенит и Спартак Москва спечелиха нови победи и са в челото на класирането с по 23 точки.

Зенит разби с 4-1 като гост състава на Криля Советов. Домакините поведоха с гол на Горо в средата на първата част, но след почивката Хълк и Шатов отбелязаха по две попадения за успеха на питерците.

Спартак взе далеч по-труден успех, след като се наложи с 3-2 като домакин на Краснодар. Хурадо се отчете с два гола за столичани, а едно попадение добави Мовсисян, докато за „биковете“ се разписаха Перейра и Исаел.