Пирин изненада Берое в Гоце Делчев

Публикувано в: Берое, Футбол България
19:05, 25 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:156

Веселин МарчевОтборът на Пирин Гоце Делчев записа първа победа от началото на сезона в А група, след като надделя с минималното 1:0 срещу Берое в мач от 10-я кръг.

Домакините можеха да поведат още в осмата минута след добро центриране от корнер на Близнаков, който изпрати топката на главата на Марчев, а той от 5-6 метра стреля над напречната греда. В 27-та Елиаш изведе Каядо сам срещу Абдиков, но португалецът си поведе дълго топката, след което вратарят излезе и я улови.

Берое игра по-силно през второто полувреме, но гостите не успяха да реализират създадените положения пред вратата на Абдиков. В 53-та минута Ронкато стреля от 12 метра по диагонал, но защитник на домакините успя да избие топката в корнер. След центрирането Давид Каядо пробва странична ножица, но кълбото мина встрани от вратата на Пирин.

В 66-та Георги Андонов подаде към Венцислав Христов, който стреля от малък ъгъл, но Абдиков спаси. Единственият гол в срещата падна в 78-та минута, когато Лазаров центрира от корнер в наказателното поле на Берое, където Веселин Марчев засече топката с глава и я прати във вратата на Караджов.

С този успех Пирин записа първа победа при Костадин Ангелов и вече има актив от 4 точки, но остава на дъното. Берое е с 12 пункта