Феноменална България срази Германия и е на полуфинал на Евро 2013!!!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:09, 25 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:1 434

България

Българският национален отбор по волейбол се класира за полуфиналите на Европейското първенство в Дания и Полша, след като в драматичен четвъртфинал се наложи с 3-1 (28-30; 27-25; 25-22; 25-20) гейма над Германия в „Ерго Арена“ в Гданск.

Срещата започна със смяна на водачеството на няколко пъти до техническото. Ас на Скримов ни даде преднина от 8-7, след което Георги Братоев записа успешен блок за 9-7. Стигна се до нов обрат и преднина от 11-10 за Бундестима след пайп на Фром. Нашите отговориха по страхотен начин – две поредни блокади на Йосифов срещу Калиберда, атака на Вики в център и блок и контра на Алексиев доведоха нещата до 16-11. С няколко бомбени сервиса на Грозер и контри на Калиберда и Бьоме немците намалиха пасива си на 16-17. Соколов спря серията на съперника с добро нападение, а Йосифов заби ас за 19-16 и Витал Хайнен взе почивка. Грешки от сервиси на Соколов и Скримов и аут на Братоев стопиха аванса ни на един пункт – 22-21. Блокада срещу Алексиев и ас на Шварц изравни резултата на 23-23, което накара Плачи да иска таймаут. Стигна се до оспорвана битка в края на гейма, но в крайна сметка Германия показа по-здрави нерви и след блокада срещу Соколов затвори частта с 30-28.

Вторият гейм започна силно за „лъвовете“, които дръпнаха с 6-3 и Хайнен взе ранен таймаут. След него заработи германската блокада, а за капак Скримов атакува в антената и по този начин Бундестимът поведе с 8-7 при техническото. Германците успяваха 1-2 пъти да се откъснат с по две точки в резултата, но все пак втората пауза дойде при минимална преднина – 16-15. Равенството се запази до 20-20, след което Виктор Йосифов закова два поредни аса за 22-20. Последва съдийска тесла за „трикольорите“ и ново реми – 22-22. Плачи ползва почивка, след която нашите изпуснаха геймбол след пайп на Калиберда, а Бросхог хвана Алексиев на блок и даде аванс на немците – 25-24. Плачи поиска нов таймаут и Николов изравни с атака през центъра. Последва феноменална блокада на Йосифов и чудесна атака на Соколов за 27-25 в полза на България.

Третата част тръгна лошо за „лъвовете“, които изостанаха с 3-6 и Камило Плачи взе ранна почивка. Авансът на Маншафта бе увеличен до 10-5 след техническото, но Ники Николов с два хубави сервиса намали пасива ни до 8-10. Грозер с добра единична блокада срещу Скримов донесе брейк на Германия за 12-8. Добро нападение на Соколов и чудесна атака и блокада на Скримов (срещу Грозер) и ас на Георги Братоев изравниха резултата за 12-12. Второто прекъсване дойде при точка преднина за немците, но Соколов с две бомби от начален удар ни донесе преднина от 18-16. Съперникът веднага изравни резултата, но в края „трикольорите“ успяха отново да дръпнат с два пункта за 23-21 след прекрасна контра на Ники Пенчев. Витал Хейнен поиска почивка, но тя не помогна на момчетата му и след нова страхотна атака на Соколов геймът приключи при 25-22 за България.

Четвъртата част започна равностойно, но до техническото Германия съумя да поведе с два пункта – 8-6. След паузата Шварц и Грозер стреляха в аут, а след това Соколов с поредната си точна атака доведе нещата до 12-10 за „лъвовете“, а Хейнен поиска таймаут. Скримов с хубаво нападение и ас в Калиберда доведе нещата до 14-11, но немците изравниха за 14-14, след което Плачи ползва почивка. Соколов с нови две точки даде преднина от 16-14 на „трикольорите“ при втората пауза. С два чудесни аса на Ники Пенчев и контра на Николов България дръпна с 22-17. До края нашите не пропуснаха шанса си и Соколов сложи точка на спора за 25-20 и 3-1 за „лъвовете“.

Именно Цецо бе най-резултатен за победителите с 29 точки, а центърът Виктор Йосифов се отчете с 16. За Бундестима Денис Калиберда реализира 17 точки, а Гьорги Грозер приключи с 16.

В полуфиналите България ще спори с тима на Италия, а срещата е на 28 септември в Копенхаген. В другия сблъсък ще се срещнат Русия и Сърбия, която победи Белгия с 3-1 гейма.