Зенит удари Спартак в голямото дерби в Русия

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
21:27, 28 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:49

ЗенитОтборът на Зенит спечели голямото дерби на 11-ия кръг на руската Премиер лига, след като се наложи с 4-2 при домакинството си на Спартак Москва.

Питерци откриха резултата в 20-ата минута, след като Александър Кержаков се разписа с удар от дъгата на наказателното поле. Девет по-късно шведският халф Ким Калстрьом изравни резултата с мощен шут от движение от границата на пеналта.

В средата на второто полувреме Хълк със страхотен изстрел от дистанция върна преднината на домакините. Само минута по-късно арменският нападател Юра Мовсисян бе точен за 2:2 с удар отблизо.

Олег Шатов се разписа за 3:2 в 82-ата минута с прецизен изстрел, след като бранителите на Спартак не успяха да го блокират, а в 84-ата минута португалецът Дани сложи точка на спора, след като бе изведен в отлична позиция при бърза контраатака на Зенит и преодоля Песяков.

След този успех момчетата на Лучано Спалети вече имат 26 точки и са еднолично на първо място в класирането, докато Спартак е на втора позиция с 23 пункта.