Тотнъм и Челси си размениха по едно полувреме за 1:1

16:41, 28 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:45

Сигурдсон вкарва гола за Тотнъм

Отборите на Тотнъм и Челси завършиха наравно 1-1 в „лондонското“ дерби на шестия кръг на английската Премиършип, играно на „Уайт Харт Лейн“. Гълфи Сигурдсон даде преднина на домакините през първото полувреме, а Джон Тери изравни резултата за гостите след почивката.

Срещата започна по най-добрия начин за „шпорите“, които поведоха в 20-ата минута при първата си добра атака. Кристиан Ериксен проби отляво и навлезе към пеналта, след което подаде на Роберто Солдадо. Испанецът чукна топката към Гълфи Сигурдсон, а исланецът се откъсна от Иванович и технично реализира за 1-0 с удар от 13 метра. След попадението домакините владееха инициативата в мача, а първият удар на гостите дойде едва в 44-ата минута, но шутът на Оскар бе спасен с лекота от Йори. В добавеното време Тотнъм можеше да удвои аванса си, след като Таунсенд получи хубав пас по десния фланг, напредна добре и подаде към Паулиньо, който от малък ъгъл стреля в страничния стълб на Чех.

В началото на второто полувреме Хуан Мата се появи в игра за Челси, а в 48-ата минута Торес проби по дясното крило и центрира към Оскар, но бразилецът не успя да достигне до кълбото. В 54-ата Ел Ниньо направи страхотен рейд, премина през Доусън и опита техничен изстрел, но Йори изби в корнер. Малко след това Мата дори вкара гол, но той бе правилно отменен заради засада на испанеца. В 65-ата минута Мата изпълни прекрасен фаул и Тери засече топката с глава за 1-1.

В 77-ата минута Андре Шюрле бе изведен очи в очи с Йори, но френският национал излезе отлично и успя да спаси изстрела на немския нападател. Четири по-късно реферът даде спорен втори жълт картон на Торес, който връхлетя опасно на Фертонген в битка за висока топка. В 85-ата минута Дембеле даде хубав пас към Дефоу, който стреля по земя, но Чех спаси. Секунди след това Сигурдсон препарира Чех с фантастичен шут, но кълбото мина на сантиметри от целта.

След това реми Тотнъм временно се изкачи на първо място в класирането с 13 точки, докато Челси се намира на трета позиция с 11 пункта.