Шок за Манчестър! Юнайтед и Сити с изненадващи поражения

20:01, 28 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:36

Уест Бромич победи Юнайтед като гост

Отборите от Манчестър се сринаха тотално в шестия кръг на Премиършип, след като допуснаха изненадващи поражения.

Загубата на шампиона Юнайтед бе най-шокираща, след като „червените дяволи“ отстъпиха с 1-2 при домакинството си на Уест Бромич. Гостите откриха резултата в 54-ата минута, след като 54-ата минута Амалфитано бе изведен сам срещу Де Хеа и елегантно чукна топката над вратаря. Три по-късно Уейн Рууни стреля от фаул, а няколко футболисти се разминаха с топката и тя попадна в мреата на УБА. В 67-ата минута момчетата на Стийв Кларк върнаха предимството си след хубаво попадение на Берахино, който се разписа с шут от границата на наказателното поле.

Сити продължи със слабата си игра като гост и отстъпи с 2-3 при визитата си на Астън Вила. За домакините не игра българският национал Александър Тонев. „Гражданите“ поведоха в края на първата част, след като Яя Туре бе точен от точката на дузпата след центриране от корнер. Шест минути след паузата Леандро Бакуна получи отдясно и подаде към Карим Ел Ахмади в наказателното поле, а халфът с хубав удар по тревата намери мрежата за 1-1.

Пет по-късно Един Джеко засече центриране от корнер на първата греда и върна аванса на Сити. Четвърт час преди края Бакуна препарира стража на гостите с феноменален изстрел от фаул. Шокът в редиците на Манчестър бе пълен и това си пролича няколко секунди по-късно. Гузан изрита топката напред, а тя прехвърли централните бранители на гостите и изведе Андреас Вайман сам срещу Джо Харт. Последният от рано бе тръгнал да излиза напред и австрийският нападател само чукна кълбото покрай него за 3:2.

Фулъм – Кардиф 1-2 (Димитър Бербатов с 90 минути за домакините)

Хъл – Уест Хем 1-0

Саутхемптън – Кристъл Палас 2-0