Рома разкова Болоня за шестата си поредна победа

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:36, 29 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:71

Рома

Отборът на Рома продължава с перфектното си представяне в Серия А, след като постигна шеста поредна победа, разгромявайки тима на Болоня с 5-0 на „Олимпико“ в мач от шестия кръг.

Домакините поведоха още в осмата минута, след като Миралем Пянич отправи мощен снаряд от фаул към вратата на гостите, а Курчи изби много лошо топката. Алесандро Флоренци дотича до кълбото и с удар с глава намери мрежата – 1-0. Малко след това Федерико Балцарети можеше да удвои, но стреля покрай страничната греда.

В 17-ата минута Жервиньо получи добро подаване от Франческо Тоти, навлезе в пеналта и с шут в близкия ъгъл на Курчи удвои аванса на „вълците“. Девет по-късно Тоти центрира от корнер и защитникът Мехди Бенатия с прекрасен изстрел от въздуха разстреля стража на гостите за класическото 3-0.

След почивката Рома свали темпото, а и дъждът над Вечния град се усили и това изцеди максимално силите на двата отбора. Все пак, в 61-ата минута Жервиньо с хубав пробив и силен изстрел доведе нещата до 4-0. В 85-ата Пянич се отчете с асистенция към резервата Адем Ляич, който от много малък ъгъл оформи крайното 5-0.

След този успех римляните са начело в подреждането с пълен актив от 18 точки, а Болоня е на 18-а позиция с три пункта.