ПСЖ и Олимпиакос с класически победи

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 2 окт 2013, Автор: , Преглеждания:51

ПСЖ победи Бенфика

Отборът на ПСЖ спечели втори пореден успех в група Ц на Шампионската лига, след като разгроми с 3-0 тима на Бенфика на „Парк де Пренс“.

Французите поведоха още в петата минута след отлична атака, която завърши с ниско подаване на Грегъри Ван дер Вийл от десния фланг и Златан Ибрахимович вкара на празна врата за 1-0. В 25-ата Ибра чукна топката с пета към Марко Верати, който продължи за Блес Матуйди. Халфът проби до аутлинията вляво и центрира прострелно и Маркиньос от малкия пеналт реализира за 2-0. Пет по-късно Мота изпълни корнер отдясно и Ибрахимович с удар с глава направи разликата класическа.

В другия сблъсък Олимпиакос надигра Андерлехт с 3-0 като гост. Гърците поведоха в 17-ата минута, след като Константинос Митроглу бе намерен от Хавиер Савиола и от няколко метра реализира за 1-0. В 24-ата домакините можеха да изравнят, но Митрович пропусна дузпа, стреляйки в ръцете на вратаря. Десетина минути след почивката Митроглу бе изведен от Ндинга и не пропусна – 2-0. В 72-ата Митроглу се възползва от асистенция на Фъстер и оформи своя хеттрик, както и крайното 3-0.

След втория кръг ПСЖ е начело в класирането с шест точки, а Бенфика и Олимпиакос имат по три. Андерлехт е на дъното с два пункта.