Смешна дузпа спаси Милан от загуба на „Амстердам Арена“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
00:07, 2 окт 2013, Автор: , Преглеждания:81

Марио Балотели

Отборът на Милан се добра до равенство 1-1 при визитата си на Аякс в среща от втория кръг на група H на Шампионската лига, играна на „Амстердам Арена“.

Домакините можеха да поведат в 18-ата минута, след като Фишер получи кълбото на границата на наказателното поле, но стреля на сантиметри от страничната греда. В 36-ата Абиати също показа, избивайки в корнер изненадващ изстрел на Дуарте.

В 63-ата минута Балотели имаше страхотна възможност да се разпише, но вратарят на холандците стигна до топката и я изби в гредата. Секунди преди края на редовното време Аякс успя да поведе, след като Шьоне изпълни корнер от десния фланг и Денсвил с хубав удар с глава намери мрежата на гостите.

В добавеното време „росонерите“ получиха много спорна дузпа за задържане на Балотели в наказателното поле. Зад топката застана именно Супер Марио, който с шут в долния десен ъгъл на Килесен спаси Милан от поражение.

След това реми италианците са втори в групата с четири точки, докато амстердамци са трети с един пункт.