Реал разкова Копенхаген, Юве се издъни и срещу Галатасарай

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:00, 3 окт 2013, Автор: , Преглеждания:83

Кристиано Роналдо

Отборът на Реал Мадрид записа втора разгромна победа в група Б на Шампионската лига, след като смачка с 4-0 тима на Копенхаген на „Сантяго Бернабеу“.

„Белият балет“ откри резултата в средата на първото полувреме, след като Марсело центрира от левия фланг и Кристиано Роналдо с удар с глава матира стража на датчаните. В 65-ата минута португалецът вкара второто си попадение с глава, засичайки прекрасно центриране на Анхел ди Мария. Шест по-късно аржентинецът проби много добре и със страховит шут направи резултата класически. В добавеното време ди Мария се разписа още веднъж, оформяйки крайното 4-0.

Изненадата на вечерта бе поднесена в Торино, където Ювентус и Галатасарай приключиха при 2-2. Турците, които за първи път бяха водени от новия си наставник Роберто Манчини, откриха резултата в 36-ата минута след ужасяваща грешка в отбраната на домакините. Бранител на „бианконерите“ се опита да върне кълбото към вратаря Буфон, но Дрогба успя да го изпревари и да вкара за 1-0. В 77-ата „старата госпожа“ получи дузпа за фаул на Амрабат срещу Куалярела. Видал не сбърка от бялата точка и възстанови статуквото. Десет минути по-късно вездесъщият Андреа Пирло качи топката на главата на Куалярела, който със силен изстрел донесе пълен обрат на домакините. Само 60 секунди след това „Джим Бом“ се добра до равенството, след като Дрогба свали топката с глава към Умут, а той разстреля Буфон за 2-2.

След тези срещи Реал е убедителен лидер с шест точки, Юве е на второ място с две, а Копенхаген и Галатасарай имат по един пункт.