Фиорентина с нова победа в Лига Европа

Публикувано в: Италия, Лига Европа, Футбол Свят
00:32, 4 окт 2013, Автор: , Преглеждания:55

Масимо АмброзиниОтборът на Фиорентина спечели втора поредна победа в група Е на Лига Европа, след като се наложи с 2-1 при визитата си на Днипро Днипропетровск.

И трите попадения в срещата паднаха след почивката. В 52-ата минута „виолетовите“ получиха дузпа след нарушение на Ротан срещу Матос. Гонсало бе точен от бялата точка и даде преднина на гостите. Четири по-късно Писаро игра с ръка в наказателното си поле и реферът свири наказателен удар и за укранците. Селезньов не сбърка от дузпата и изравни резултата. В 73-ата минута Борха Валеро центрира в наказателното поле и Масимо Амброзини с удар с глава донесе победата на „Ла Виола“.

В другата среща Пасош Ферейра и Пандури приключиха при 1-1. Момчилович даде аванс на гостите в петата минута, а Руй Мигел изравни малко след почивката.

В класирането Фиорентина е на първа позиция с шест точки, Днипро е на второ място с три, а Пасош и Пандури имат по един пункт.