Белгийски талант герой за Юнайтед с два уникални гола на „Стейдиъм ъф Лайт“

21:23, 5 окт 2013, Автор: , Преглеждания:79

Аднан Янузай

Отборът на Манчестър Юнайтед сложи край на серията си от две поредни загуби в Премиършип, след като надделя с 2-1 при визитата си на Съндърланд на „Стейдиъм ъф Лайт“ в късната съботна среща от седмия кръг. Крейг Гарднър даде аванс на „черните котки“ малко след началото на мача, но белгийският талант Аднан Янузай донесе успеха на гостите с два гола след почивката.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините, които откриха резултата в петата минута след изстрел на Крейг Гарднър от десетина метра. В 21-ата Луиш Нани бе много близо до изравняването, но стреля неточно след прекрасно центриране на Патрис Евра.

В 34-ата добра атака на „черните котки“ завърши с прекрасен пас на Адам Джонсън към Емануеле Джакерини, който отправи страхотен удар с глава, но Де Хея спаси с феноменален рефлекс. В 41-ата минута Нани шутира много опасно, но Уестууд изби в корнер.

Второто полувреме започна изключително силно за шампионите. В 56-ата минута 18-годишният белгиец Аднан Янузай подаде на ляво към Патрис Евра, който центрира по земя и тийнейджърът стигна до топката и с прекрасен изстрел не остави шанс на Уестууд – 1-1. 120 секунди по-късно Евра отново центрира ниско по земя и този път последва шут на Ван Перси, но вратарят на домакините спаси.

В 61-ата минута Джон О’Ший не успя да изчисти добре топката в наказателното си поле и кълбото попадна на волето на Янузай, който с прекрасен изстрел донесе пълен обрат на своя тим. Малко преди края Ван Перси направи фрапантен пропуск, стреляйки в аут от чиста позиция, но това не се оказа фатално за шампионите.

След този успех Юнайтед вече има 10 точки и се изкачи на девето място, докато Съндърланд се намира на дъното на класирането със само един пункт.