Ливърпул поведе в Англия, Нюкасъл би Кардиф като гост

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:58, 5 окт 2013, Автор: , Преглеждания:220

Даниел СтъриджОтборът на Ливърпул спечели втора поредна победа в Премиършип, след като се наложи с 3-1 над новака Кристъл Палас на ‘Анфийлд“ в мач от седмия кръг. С този успех „мърсисайдци“ временно се изкачиха на първа позиция в класирането с 16 точки.

Домакините решиха всичко в срещата с три гола през първото полувреме. В 13-ата минута уругвайският нападател Луис Суарес получи топката от Хосе Енрике и с техничен шут откри резултата. Четири по-късно Даниел Стъридж продължи с головото си шоу през този сезон, реализирайки за 2-0 от малък ъгъл. В 37-ата Дийн Мокси събори Рахийм Стърлинг в наказателното поле и реферът даде дузпа. Стивън Джерард бе точен и направи разликата класическа. Четвърт час преди края уелсците стигнаха до почетен гол, след като Дуайт Гейл засече с глава центриране от фаул на Хосе Кампаня.

В друга среща от днес тимът на Нюкасъл се наложи с 2-1 при визитата си на друг новак – Кардиф Сити. Френският нападател Лоик Реми даде аванс от 2-0 на гостите с две попадения в 30-ата и 38-ата минута. Реми откри резултата след асистенция на Муса Сисоко при чудесна контра на „свраките“, а при втория си гол направи добавка след спасяване на Маршал след шут на Сисе. В 58-ата минута Джордан Мъч даде добър извеждащ пас към Питър Одемуинги, който оформи крайното 1-2.