Манчестър Сити нанесе първо поражение на „карамелите“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:41, 5 окт 2013, Автор: , Преглеждания:53

Серхио Агуеро

Отборът на Манчестър Сити нанесе първа загуба на Евертън в Премиършип. В първата среща от седмия кръг „гражданите“ надиграха своя гост с 3-1 на „Етихад“. По този начин момчетата на Мануел Пелегрини записаха четвърта пореден успех на свой терен от началото на сезона.

Домакините започнаха силно мача и в седмата минута Александър Коларов стреля опасно от фаул, но на сантиметри от левия стълб на Тим Хауърд. В 14-ата гостите организираха чудесна контра и Стивън Нейсмит подаде прекрасно към Ромелу Лукаку, но нападателят бе блокиран от стража Джо Харт. Секунди по-късно Лукаку бе изведен очи в очи с вратаря на Сити, успя да финтира Лескот и със силен изстрел вкара за 1-0.

Само минута след това Манчестър изравни резултата. Яя Туре даде гениален пас към Алваро Негредо и испанецът с едно докосване преодоля Хауърд – 1-1. В 26-ата „гражданите“ изпълниха заучен фаул и Агуеро бе изведен сам срещу Хауърд, но стреля покрай страничния стълб. В края на първата част Кун се реваншира за пропуска си и се разписа от малък ъгъл след подаване на Силва.

Второто полувреме бе далеч по-спокойно, а мачът на практика бе решен в 67-ата минута. Сабалета навлезе добре в пеналта след пас на Туре, след което бе съборен от Коулмън и реферът Джон Мос отсъди дузпа. Агуеро стреля в долния ляв ъгъл на Хауърд, който изби топката в страничната греда, но нямаше късмет, тъй като кълбото след това се удари в главата му и влезе в мрежата на Евертън.

След този успех Сити вече има 13 точки и скочи до второто място в класирането с мач повече. „Карамелите“ са пети с 12 пункта.