Монако остана на върха във Франция след трудна победа

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
20:22, 5 окт 2013, Автор: , Преглеждания:37

МонакоОтборът на Монако запази първото си място в Лига 1, след като записа много трудна победа с 2-1 над Сент Етиен на своя „Луи II“ в мач от деветия кръг.

„Монегаските“ поведоха в резултата след четвърт час, след като Хамес Родригес даде добро извеждащо подаване към Яник Ферейра-Караско, който отбеляза за 1-0.

Малко след почивката гостите възстановиха статуквото, след като Рено Коад намери Ромен Амума вляво и младият нападател не сбърка от добра позиция – 1-1.

Домакините стигнаха до победата с гол на Лукас Окампос в 87-ата минута. Родригес центрира от свободен удар и аржентинският талант стреля с десния крак, правейки безпомощен стража Стефан Руфие.

След този успех Монако вече има 21 точки и е еднолично начело в подреждането, а Сент Етиен е на седмо място с 13 пункта.