Франческо Тоти и Рома нямат спирка – унизиха Интер насред Милано!

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:45, 5 окт 2013, Автор: , Преглеждания:70

Франческо Тоти

Отборът на Рома спечели седма поредна победа в Серия А, след като смачка с 3-0 като гост тима на Интер в съботното дерби на седмия кръг. По този начин „вълците“ продължават с перфектното си представяне в „калчото“.

Срещата започна равностойно, а първият по-опасен удар бе нанесен от Сафир Тайдер в 11-ата минута, но стражът на гостите спаси. Седем по-късно Андрея Ранокия не изчисти добре една топка, която бе подадена към Жервиньо. Котдивоарецът чукна технично към Франческо Тоти и „Принца“ с бомбен изстрел от дъгата на пеналта препарира Самир Ханданович.

В 25-ата минута Фреди Гуарин стреля много силно от 22 метра, но топката попадна в страничната греда. Секунди след това Алваро Перейра центрира отлично към Рики Алварес, който отправи удар с глава, но Де Санктис спаси. В 39-ата минута Жервиньо за пореден път се подигра със защитата на Интер и бе препънат от Перейра вдясно, което принуди реферът да даде дузпа. Тоти със здрава тупалка не остави шанс на Ханданович – 2-0.

Секунди преди почивката „вълците“ направиха преднината си класическа след перфектна контраатака. Тоти подаде много технично към Строотман, който напредна в половината на домакините, след което намери Флоренци и младокът с прекрасен изстрел по земя матира Ханданович – 3-0.

През второто полувреме „джалоросите“ задържаха много умело своята преднина, а нивото на двубоя спадна драстично. Домакините имаха няколко нелоши положения, но така и не успяха да вкара поне почетно попадение. Рома доигра двубоя с човек по-малко, след като в 79-ата минута Федерико Балцарети бе изгонен с втори жълт картон.

След този успех римляните вече имат пълен актив от 21 точки и заемат първата позиция в Серия А, докато Интер е на четвърто място с 14 пункта.