Монпелие вкара цели пет на Лион

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
17:04, 6 окт 2013, Автор: , Преглеждания:69

Монпелие

Отборът на Монпелие нанесе срамна загуба на Лион, след като смачка „хлапетата: с 5-1 на своя „Стад дьо ла Мосон“ в първата неделна среща от деветия кръг на Лига 1.

Домакините откриха резултата след четвърт час, след като Виктор Монтаньо направи добавка. В края на първата част Реми Кабела изпълни корнер и Антони Муние бе точен с глава. Секунди след старта на второто полувреме гостите намалиха пасива си след хубав далечен шут на Александър Лаказет.

В 58-ата минута вратарят на Лион Антони Лопес събори Монтаньо в пеналта и реферът даде дузпа, която бе превърната в гол от Кабела. Осем по-късно Кабела се разписа още веднъж, този път след точен изстрел с десния крак и асистенция на Сансон.

Само след още 120 секунди резултатът стана 5-1, след като Монтаньо стреля с глава след подаване на Кабела. Гостите дори довършиха мача с човек по-малко, след като Максим Гоналон бе изгонен с втори жълт картон в 83-ата минута.

След тази победа Монпелие вече има 12 точки и се намира на осмо място в класирането, а Лион е на незавидната 14-а позиция с 11 пункта.