ПСВ и Аякс с домакински победи в Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
19:33, 6 окт 2013, Автор: , Преглеждания:47

Ола Тойвонен

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа – ПСВ, записа трудна победа с 2-1 над Ваалвайк на своя „Филипс Стейдиъм“ в последния мач от деветия кръг на Ередивизие.

Домакините поведоха в средата на първата част, когато Тойвонен се разписа след подаване на Матавж. В края на полувремето Брабер успя да изравни резултата след асистенция на Кастелен. В 88-ата минута Лосадия успя да реализира победното попадение за тима от Айндховен, възползвайки се от пас на Брума.

Шампионът Аякс записа пета поредна домакинска победа, след като разби Утрехт с 3-0. Сереро откри резултата в края на първата част, а Клаасен и Хьосен бяха точни след почивката.

Фейенорд спечели дербито на кръга, надделявайки с 2-1 при визитата си на Витес. Де Врай и Пеле дадоха преднина от два гола на гостите още до 20-ата минута, а Хавенаар се разписа за домакините седем преди края на срещата.

В последния мач от днес Хрьонинген надигра АЗ Алкмаар с 2-1 като домакин. Фиргевер си вкара автогол в 52-ата минута и даде преднина на победителите, а Гудмунсон изравни шест по-късно. Живкович донесе трите точки на домакините с попадение в 71-ата минута.

В класирането Твенте и ПСВ разделят първата позиция с по 18 точки. Аякс е трети със 17, а Фейенорд четвърти с 16.