УБА спря Арсенал, „Чуковете“ разковаха Тотнъм

20:53, 6 окт 2013, Автор: , Преглеждания:58

Джак Уилшър

Отборът на Арсенал завърши наравно 1-1 при визитата си на Уест Бромич в среща от осмия кръг на Премиършип и успя да се завърне на първото място в Англия.

Първото сериозно положение в мача дойде в 38-ата минута, в която Месут Йозил изпълни корнер и Аарън Рамзи стреля много опасно, но стражът на домакините спаси. Само 120 секунди по-късно Морган Амалфитано центрира чудесно и Клаудио Якоб с удар с глава намери мрежата на „топчиите“.

Седем минути след подновяването на играта Никола Анелка можеше да даде аванс от два гола на „албионците“, след като остана сам срещу Шчесни, но техничният му изстрел мина на половин метър от целта.

В 63-ата минута Томаш Росицки’ намери Джак Уилшър, който стреля силно, топката рикошира в защитник и се озова във вратата на Майхил. В 73-ата Уилшър изведе брилянтно Оливие Жиру сам срещу вратаря, но Майхил успя да парира нападателя преди той да нанесе решителен удар.

В другия късен неделен сблъсък Уест Хем сензационно разкова Тотнъм с 3-0 насред „Уайт Харт Лейн“ с три гола след почивката.

„Чуковете“ поведоха в 66-ата минута с гол на Уинстън Рийд. След центриране от корнер футболист на гостите стреля с глава, а Кевин Ноулън се прояви като защитник за съперника, отразявайки удара, но за неговото щастие кълбото попадна в Рийд, който се разписа от няколко метра.

В 72=ата минута Рикардо Вас Те бе изведен сам срещу Юго Йори и успя да го преодолее с голяма доза шанс. Вратарят изби изстрела на португалеца, но кълбото отново рикошира в нападателя и намери мрежата на домакините. Седем по-късно Рейвъл Морисън пое топката в центъра на терена при една контра на гостите, напредна сам и с чудесен изстрел оформи крайното 3-0.

След тези мачове Арсенал е начело в класирането с 16 точки, Тотнъм е шести с 13, Уест Бромич е 12-и с девет, докато Уест Хем е 13-и с осем.