Челси с първи успех като гост, Вилиян с фамозен гол

17:23, 6 окт 2013, Автор: , Преглеждания:65

oscar

Отборът на Челси спечели първа победа като гост в английската Премиършип, след като надделя трудно с 3-1 при визитата си на Норич на „Кероу Роуд“ в мач от осмия кръг.

Срещата започна мечтано за гостите, след като още в четвъртата минута Оскар откри резултата. Демба Ба бе изведен зад защитата на домакините с далечен пас, след което чукна топката назад към Оскар, а бразилецът се разписа с много красив изстрел с външен фалц – 1-0. В 14-ата Ба остана очи в очи с Руди, но диагоналният му шут бе избит с мъка от вратаря на „канарчетата“.

В средата на първата част Ръсел Мартин центрира добре след чудесна атака на домакините по десния фланг, но шутът на Джонатан Хаусън бе избит от Петер Чех. В последните секунди преди почивката Себастиен Басонг шутира от въздуха след центриране от корнер, но Чех улови кълбото.

Второто полувреме започна силно за Норич и футболистите на Крис Хютън на два пъти имаха претенции за дузпа, но главният рефер Нийл Суолбрик ги подмина. В 68-ата минута домакините заслужено изравниха, след като Волфсвинкел свали топката с глава към Пилкингтън и халфът от няколко метра преодоля Чех с изстрел с гърди.

В 78-ата минута Иванович можеше да върне аванса на гостите с опасен шут, но Руди изби. Четири по-късно резервата Редмънд бе близо до попадение за „канарчетата“, но бомбеният му изстрел бе отразен от Чех. В 85-ата минута „лъвовете“ поведоха отново, след като при една контра Оскар даде далечен пас към Азар, а Тетей не успя да избие, подарявайки кълбото на белгиеца, който със силен изстрел вкара за 2-1. Секунди по-късно дебютиралият в Премиършип Вилиян сложи точка на интригата с феноменален шут от границата на пеналта, пращайки топката в горния десен ъгъл.

В другия ранен неделен мач Саутхемптън се наложи с 2-0 над Суонси на своя „Сейнт Мерис“. Адам Лалана даде преднина на домакините в 19-ата минута, реализирайки след подаване на Стивън Дейвис. Седем преди края на срещата Джей Родригес с хубав шут отбеляза второто попадение за „светците“.

След тези мачове Челси е на трето място с 14 точки, с колкото е и четвъртият Саутхемптън. Суонси и Норич остават в долната половина на таблицата с по седем пункта.