Ювентус обърна 10 от Милан в петголов спектакъл

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:40, 6 окт 2013, Автор: , Преглеждания:69

Киелини и Видал

Отборът на Ювентус спечели голямото дерби на седмия кръг на Серия А, след като се наложи с 3-2 над Милан на „Ювентус Стейдиъм“. Съли Мунтари даде аванс на гостите в първата минута, но с попадения на Андреа Пирло, Себастиан Джовинко и Джорджо Киелини „старата госпожа“ стигна до трите точки. В края Мунтари отбеляза втория гол за „червено-черните“.

Срещата започна с гол от съблекалнята, след като още в първата минута Съли Мунтари откри резултата след подаване на Антонио Ночерино и силен шут от десетина метра. В осмата минута домакините бяха близо до изравняване, но Фабно Куалярела шутира над напречната греда от чиста позиция. Последва далечен снаряд на Квадво Асамоа, но Абиати изби в корнер. След още 120 секунди Джорджо Киелини също пробва рефлекса на стража на „росонерите“ с изстрел от дистанция, но ветеранът бе перфектен и прати топката в ъглов удар.

В 14-ата минута Карлос Тевес симулира изключително грозно при едно влизане на Найджъл де Йонг, а реферът се върза и показа жълт картон на холандеца, давайки фаул около дъгата на пеналта. Андреа Пирло показа високата си класата и с блестящ изстрел матира неубедителния при тази ситуация Кристиан Абиати. До почивката „бианконерите“ имаха голямо териториално надмощие и стигнаха до няколко мелеъа пред вратата на Милан, но пълен обрат нямаше.

В началото на второто полувреме домакините имаха претенции за дузпа за задържане на Филип Мексес срещу Киелини, но реферът подмина ситуацията. В 53-ата минута Матри пусна тънък пас към Робиньо, който остана очи в очи с Буфон, но от труден ъгъл бразилецът не успя да преодолее италианския национал. В 66-ата резервата Пол Погба стреля много опасно, а Абиати с мъка отрази бомбения му шут. 120 секунди друг играч, появил се от пейката – Себастиан Джовинко, получи пас на границата на пеналта, финтира защитник на съперника и от точката на дузпата вкара по земя за 2-1.

В 74-ата минута Мексес извърши груб фаул на 30-ина метра от вратата на Милан, след което получи два жълти картона, вторият от които най-вероятно за реплика. Зад топката застана Андреа Пирло, който нацели напречната греда със своя специалитет. Топката се върна към Киелини и защитникът се разписа с шут от 13 метра. В последната минута Мунтари успя да намали изоставането на „червено-черните“ след добър самостоятелен рейд и силен изстрел, който рикошира в бранител на Юве и излъга Буфон.

След този успех Юве остава на трето място с 19 точки, на две от лидера Рома. Милан е 12-и с осем пункта.

В другата късна среща Лацио и Фиорентина не успяха да си отбележат гол и приключиха при нулево реми.