Ананиев взе „българското“ дерби в Лига А, Милушев се развилня за Тулуза

12:09, 9 окт 2013, Автор: , Преглеждания:41

Методи АнаниевОтборът на Рен спечели „българското“ дерби на първия кръг на френската Лига А, след като се наложи с 3-0 (27-25; 26-24; 26-24) гейма при визитата си на Сен Назер.

Българският национал Методи Ананиев започна титуляр за гостите и приключи срещата с осем точки в атака при успеваемост от 47%. Мечката записа 71% добро посрещане. Най-резултатен за победителите с 21 пункта бе Арвидас Мисейкис.

За домакините цял мач игра центърът Стойко Ненчев, който завърши с шест точки – пет в нападение и една от блокада. За Сен Назер Мърфи Трой наниза 19 пункта.

Друг български национал – Данаил Милушев, направи феноменален дебют за своя нов тим Тулуза, който надделя с 3-2 (23-25; 25-16; 25-16; 19-25; 19-17) гейма като гост на Сет.

Диагоналът бе най-резултатен в двубоя, след като реализира цели 26 точки – 19 в атака при ефективност от 46%, пет блокади и два аса.

В следващия кръг Тулуза приема Пари Волей, Сен Назер е домакин на Шомон, а Рен ще има визита на Нарбон.