Бразилия спря победния рейд на „Лъвчетата“ на Световното

Публикувано в: Волейбол, Избрано
13:16, 10 окт 2013, Автор: , Преглеждания:72

bg

Българският национален отбор по волейбол за младежи до 23 години записа първо поражение в своята Група А на Световното първенство в Бразилия. Нашите отстъпиха с 0:3 (19:21, 14:21, 19:21) на домакините и по този начин отстъпиха от върха във временното класиране. След ден почивка българите ще се изправят срещу Аржентина в последния си мач от груповата фаза, който ще бъде със статута на четвъртфинал за двата тим, тъй като победителят ще играе на полуфинал. В топ 4 вече мястото си гарантира Бразилия.

За първи път Селесао се откъсна в резултата при 11:8 в първата част. Драган Иванов реагира с изваждането на Жани Желязков и пускането на Бранимир Грозданов. В първия момент рокадата не даде желания резултат и Бразилия стигна до 20:16. При сервис на Венци Рагин обаче нашите намалиха до 19:20 и дори имаха удобна възможност да стигнат до равенството, но Ники Пенчев заби в аут и даде гейма на домакините.

Спечелването на първата част вдъхна допълнително самочувствие на бразилците и те останаха единствен тим на полето във втория гейм, като набързо развиха преднината си през 8:4, 13:7 до 21:14 в края. Нашите не съумяваха да затруднят посрещането на Бразилия със сервис и много често крайните нападатели на Златистите имаха удоволствието да атакуват мощно на единичен блок.

В третата част на полето за България се появи разпределителят на ЦСКА Георги Сеганов и това си пролича най-ясно след няколко успешни атаки през центъра на съотборника му Красимир Георгиев. Благодарение на тях нашите се държаха близо в резултата в първите минути на гейма и макар че Бразилия поведе с 11:7 Лъвовете изравниха до 11:11 и дори поведоха със 17:16. Напомпан със самочувствие обаче тимът на Селесао изравни и отново си върна точката преднина в края на гейма. Ники Пенчев бе хванат на блок за последната точка в мача.