България и Русия със зрелищно 3:3 при младежите

Публикувано в: Избрано, Футбол България
17:53, 11 окт 2013, Автор: , Преглеждания:171

България

Младежкият национален отбор на България завърши наравно 3-3 срещу тима на Русия в европейска квалификация от втора група, играна на стадион „Берое“ в Стара Загора.

Срещата започна много лошо за нашите, след като още в седмата минута след груба грешка на българската защита Константин Базелюк даде аванс на гостите с техничен изстрел по земя. Шест по-късно статуквото бе възстановено, след като Божидар Васев центрира от фаул и бранителят на Славия Стефан Велков се разписа с хубав удар с глава,

Последва активизиране за момчетата на Николай Писарев и в 26-ата минута Обуков можеше да се разпише с прекрасен удар с глава, но Георги Китанов с феноменална изява изби в корнер. В 37-ата „лъвчетата“ направиха пълен обрат, след като Ивайло Чочев бе намерен на границата на наказателното поле. Младата надежда на ЦСКА овладя кълбото и с много прецизен шут намери долния ляв ъгъл на Трунин – 2-1.

Десетина минути след почивката Русия изравни резултата след много груба грешка на Илия Мунин. Защитникът на Любимец върна много слабо топката назад и се получи извеждащ пас за Базелюк, който технично вкара за 2-2. В 63-ата Козлов направи страхотен пробив и с прекрасен шут намери долния десен ъгъл на Китанов, давайки преднина на Сборная – 3-2.

Момчетата на Михаил Мадански не се предадоха и 180 секунди по-късно Александър Колев изравни, засичайки с глава центриране от фаул. В 85-ата минута гостите останаха с 10 души на терена след втори жълт картон на Емелянов за груб фаул. До края нашите не успяха да се възползват от числения си превес и мачът приключи при 3-3.

След това реми България е на второ място в класирането с актив от осем точки, а Русия остава лидер с десет пункта.

Състави

БЪЛГАРИЯ: 1. Китанов; 2. Мунин; 13. Велков; 20. Георгиев; 4. Васев (62 Почански); 7. Колев; 8. Гамаков (76 Расим); 10. Кирилов; 11. Чочев (к); 14. Горанов; 17. Йорданов (71 Карачанаков)

РУСИЯ: 1. Трунин; 2. Тен; 3. Зуев; 4. Никитин (к); 5. Голубев (51 Василиев); 7. Могилевец; 8. Емелянов; 6. Обуков (57 Панюков); 10. Соломатин (46 Миранчук); 9. Козлов; 11. Базелюк