Италия уби кефа на Дания в последната секунда

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:39, 11 окт 2013, Автор: , Преглеждания:178

Алберто Акуилани

Отборът на Дания не успя да се изкачи на второ място в нашата група Б на световните квалификации за Мондиал 2014, след като изпусна победата срещу Италия, позволявайки на „адзурите“ да стигнат до равенство 2-2 на „Паркен“ в Копенхаген.

„Скуадрата“ поведе в резултата в 28-ата минута, след като Пабло Освалдо вкара страхотен гол след пас на Тиаго Мота и чудесно изпълнение пред очите на Даниел Агер. В края на първото полувреме Никлас Бендтнер изравни резултата след центриране на Крон-Дели. В 79-ата минута отново крилото на Селта се отчете с асистенция към датския исполин, а нападателят на Арсенал се разписа за втори път – 2-1. В последните секунди резервата Алберто Акуилани бе намерен от Освалдо и с техничен изстрел оформи крайното 2-2

В другия мач от групата Чехия очаквано разби Малта с 4-1 като гост. Томаш Хюбшман откри резултата още в 3-ата минута, а Давид Лафата покачи на 2-0 в 34-ата. Майкъл Мифсуд намали пасива на домакините малко след почивката, но в 51-ата минута Михал Кадлец отново възстанови аванса от две попадения на чехите. Крайното 4-1 бе фиксирано в 90-ата минута от Томаш Пекхарт.

В класирането начело е Италия с 21 точки, следвана от България и Дания с по 13 и Чехия и Армения с по 12. На дъното е Малта с три.

В последния кръг България приема Чехия, Дания е домакин на Малта, а Армения ще гостува на Италия.