Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
21:43, 11 окт 2013, Автор: , Преглеждания:72
Ромелу Лукаку

снимка: Ройтерс

Отборът на Белгия се класира за Мондиал 2014, след като надделя с 2-1 при визитата си на Хърватия на стадион „Максимир“ в Загреб в дербито на група А на световните квалификации.

„Червените дяволи“ откриха резултата в 15-ата минута, след като Стивън Дефур изведе Ромелу Лукаку при една чудесна контра и нападателят на Евертн не пропусна да се разпише.

Седем минути преди почивката гостите отново направиха светкавична контраатака и решиха всичко в сблъсъка. Една избита топка стигна до Лукаку, който пробяга половината терен, финтира вратаря на домакините и вкара за 2-0.

„Шахматистите“ успяха да стигнат само до почетен гол във второто полувреме, когато в 83-ата минута Нико Кранчар се разписа с точен изстрел във вратата на Куртоа.

Благодарение на днешния си успех „червените дяволи“ окупираха първото място като вече имат 25 точки. Хърватия остава на втора позиция със 17 пункта и ще трябва да играе бараж, за да стигне до Бразилия.