Англия и Украйна продължават със спора за първото място в група H

00:41, 12 окт 2013, Автор: , Преглеждания:46

Андрос Таунсенд

Отборът на Англия е близо до класиране на Мондиал 2014, след като смачка с 4-1 тима на Черна гора на „Уембли“ в мач от група H

Първото полувреме не предложи попадения, въпреки че домакините имаха видимо надмощие. Уейн Рууни дори нацели гредата в 40-ата минута при добавка на избит удар на Андрос Таунсенд. В 49-ата минута нападателят на Юнайтед поправи грешката си, след като Вукашин Полексич отклони удар на Дани Уелбек, но нямаше какво да стори при втория шут на Рууни.

В 62-ата минута Бранко Бошкович си отбеляза комичен автогол, след като се опитваше да попречи на Даниел Стъридж да застигне топката след отличен пас с пета на Уелбек – 2:0. В 71-ата Деян Дамянович преодоля Харт и намали на 2:1, но набезите на гостите бяха прекършени от третото попадение във вратата им, дело на Таунсенд в 78-ата минута. Крайното 4:1 оформи Даниел Стъридж от дузпа в 93-ата минута на срещата.

Украйна също запази шансове за класиране на Мондиала, след като надигра с 1-0 като домакин тима на Полша. Единственото попадение в срещата отбеляза Андрей Ярмоленко, който бе точен в 64-ата минута.

В последния мач от групата Молдова победи аутсайдера Сан Марино с 3-0 като домакин.

В класирането Англия е на първа позиция с 19 точки, следвана от Украйна с 18, Черна гора с 15, Полша с 13, Молдова с осем и Сан Марино с нула.

В последния кръг на 15 октомври Англия приема Полша, докато Украйна ще има лесна визита на Сан Марино. Черна гора е домакин на Молдова.