Германия се класира за Световното, Швеция на бараж

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
00:55, 12 окт 2013, Автор: , Преглеждания:61

Германия

Отборът на Германия си подсигури мястото на Мондиал 2014 в Бразилия, след като записа класическа победа с 3-0 при домакинството си на Ейре в Кьолн в мач от група С.

Немците поведоха още в началото, след като Сами Кедира получи пас от Филип Лам и шутира, топката рикошира в крака на Кларк и се оплете в мрежата. Ирландците дори можеха да изравнят, но удар на Уилън Кларк с глава срещна гредата. Постепенно Маншафтът взе инициативата и след перфектна комбинация Кроос изведе Шюрле, който финтира бранител и покачи на 2:0. Крайния резултат оформи Йозил в добавеното време. Халфът на Арсенал се оказа на върха на бърза контраатака, а асистенцията отново бе дело на Кроос.

Швеция постигна страхотен обрат у дома, след като стигна до страхотна победа с 2:1 над Австрия, която класира отбора на баражите. Гостите поведоха с гол на Харник в 29-ата минута, но Олсон изравни десет след почивката. Четири минути преди края на мача Калстрьом прати 50-метров пас за Ибрахимович в наказателното поле. Нападателят овладя отлично, освободи се от защитник и с мощен удар намери мрежата на Алмер.

В срещата на слабаците Фарьорските острови и Казахстан приключиха наравно 1-1.

В класирането начело е Германия с 25 точки, следвана от Швеция с 20, Австрия с 14, Ейре с 11, Казахстан с пет и Фарьорите с един пункт.

В последния кръг, който ще е само за протокола Швеция приема Германия, Ейре е домакин на Казахстан, а Австрия ще гостува на Фарьорските острови.