Испания почти си гарантира място на Мондиала след труден успех

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
01:25, 12 окт 2013, Автор: , Преглеждания:68

Испания

Световният шампион Испания е много близо да вземе визи за Мондиал 2014 в Бразилия, след като постигна трудна домакинска победа с 2-1 над Беларус в среща от група I, играна в Майорка.

Първото полувреме беше доста слабо за „ла фурия“ и логично приключи без попадения. Халфът на Барселона Шави Ернандес се възползва от лошо изчистване на Филипенко и отбеляза с фронтален шут след час игра.

В 77-ата минута резервата Алваро Негредо доказа, че се намира в добра форма, реализирайки за 2:0. Новото попълнение на Манчестър Сити вкара впечатляващ гол с глава след пас на Серхио Рамос. В 88-ата Корниленко върна надеждите на гостите с гол в мрежата на Валдес, но за изненада нямаше време.

С този успех Испания почти гарантира първото си място в класирането със 17 точки. В последния кръг момчетата на Висенте дел Боске приемат Грузия, докато Франция, която най-вероятно ще играе на бараж, ще домакинства на Финландия. „Петлите“ имат 14 пункта.