Португалия се провали и прати Русия на Мондиал 2014

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
01:15, 12 окт 2013, Автор: , Преглеждания:89

Русия

Отборът на Русия се класира за Световното първенство в Бразилия, след като постигна очаквана победа с 4:0 при визитата си на Люксембург в среща от група Ф.

Момчетата на Фабио Капело решиха всичко с три гола преди почивката. Голмайстори за Сборная бяха Александър Самедов, Виктор Файзулин и Денис Глушаков. Александър Кержаков реализира четвъртото попадение за гостите в 73-ата минута.

Португалия записа сензационно домакинско реми 1-1 с коравия тим на Израел. Иберийците поведоха в резултата в 27-ата минута след гол на бранителя на Валенсия Рикардо Коща, но в 85-ата защитникът на гостите Тал Бен Хаим възстанови равенството, носейки точка на гостите.

Азербайджан постигна първата си победа в групата след 2:0 като домакин на Северна Ирландия.

В класирането Русия е начело с 21 точки, Португалия има 18 пункта, а Израел с 13. Азербайджан е на четвърто място с осем пункта, а Северна Ирландия и Люксембург имат по 6.

В последния кръг Русия ще има визита на Азербайджан, Португалия ще приеме Люксембург, а Израел е домакин на Северна Ирландия.