Българските национали с поражения във Франция

16:24, 13 окт 2013, Автор: , Преглеждания:76

ЛионОтборът на Лион записа първа загуба във френската Лига А, след като отстъпи с 2-3 (19-25; 22-25; 25-21; 25-23; 6-15) гейма при домакинството си на Кан в дербито на втория кръг.

Владимир Николов бе най-резултатен за домакините с 23 точки – 20 в атака при ефективност от 38% и три блокади. Божидар Славев се отличи с девет пункта – осем в нападение при успеваемост от 40% и един ас. Посрещачът записа и 68% добро и 13% перфектно поемане на сервиса на съперника. Либерото на България Теодор Салпаров приключи със 74% позитивно и 11% перфектно посрещане.

Първа загуба за сезона допусна и тимът на Тулуза, който падна с 1-3 (25-27; 25-21; 22-25; 22-25) гейма като домакин на Пари Волей. Българският диагонал Данаил Милушев отново направи силен мач и завърши с 18 точки – 15 в атака при ефективност от 44% и три блока.

Първо поражение записа и Рен, който загуби с 2-3 (22-25; 25-27; 25-23; 29-27; 14-16) гейма при визитата си на Нарбон. Българският национал Методи Ананиев започна като титуляр за гостите, но бе заменен в третия гейм, след което се появи отново в игра в тайбрека. Мечката приключи с три точки от атака при успеваемост от 27%. Той се отчете с 50% добро и 43% перфектно посрещане.

Единственият българин, който се поздрави с успех във втория кръг бе Стойко Ненчев, след като неговият Сен Назер надви Шомон с 3-2 (31-29; 22-25; 25-13; 17-25; 16-14). Центърът изигра силен мач и завърши с осем точки – седем в нападение при ефективност от 50% и една блокада.

В следващия кръг на 15 октомври Рен приема Кан, Тулуза гостува на Тур, Сен Назар ще има визита на Нант, а Лион ще пътува до Монпелие.